Collection "COLOR of MANGO de COCO"

Začátkem července 2016 jsme se zúčastnili focení pro salon MANGO de COCO, který se specializuje na netradiční odstíny vlasů. Pro jednu modelku s modrými vlasy jsme připravili věnec z růžových a fialových růží doplněný levandulí. Věnec byl propracován do nejmenšího detailu. Pro další modelku s vlasy v odstínech fialové jsme připravili věnec a kytku v odstínech zelené, bílé a modré. Modelkami byla děvčata, které mají rády extravaganci. Barevné vlasy, nespočet tetování po celém těle a drsnější povahy. Ale poté co si oblékli šaty ze svatebního salonu Dany Svozílkové a Top Store, jejich drsnost zmizela. Fotky jsou od dvou fotografů a to Robert Klat & Ateliér aranžované fotografie Madam (dříve Lúcia Creative photography). Oběma patří velké děkuji, protože i přes to, jak bylo ten den horko, tak neztráceli energii a fotili a fotili. Lucia měla kromě focení modelek na starosti i "back stage" a byla úžasná. Kde se něco dělo, tak byla u toho. Fotek jsme se všichni nemohli dočkat a myslím, že nebudu mluvit jen za sebe, ale za všechny zúčastněné, když řeknu, že 1000x předčili naše očekávání.

 modra vila

 

A co na to vše Terezka Tomanová, která tohle všechno jménem salonu MANGO de COCO zorganizovala?

"Bylo to jedno z prozatím největších focení, které jsme doposud v saloně zorganizovaly. Minimálně co se do počtu zúčastněných a tvůrčího týmu týká. Na tomto projektu se podílelo 15 lidí, kteří komplexně přispěli k úžasnému výsledku. Tohle focení také bylo jedno z nejodvážnějších a nejkreativnějších a troufnu si říct, že jediné tohoto druhu,  které se kdy  v Brně nějaký  salon odvážil  udělal. ( Ne-li v republice ;) ).  Jsem si jistá, že tímto projektem jsem se zase posunuly na žebříčku známosti a povědomí o nás o velký kus dál.

Jako jediné trvalo toto focení 2 dny, protože nešlo pouze o stylizované focení účesů, ale především o speciální barevné barvení děvčat a jejich příprava vlasů, která probíhala den předem. Dále se potom toto focení skládalo z naprosto odlišných 3 částí a na každou část se všechny modelky přečesávaly, takže focení bylo opravdu časově velmi náročné.

Organizačně jsem na tomto projektu strávila 2 měsíce, ale byla to pro mě opravdová výzva a velká odpovědnost, aby vše klaplo tak jak má a ještě si z toho následně sedli všichni na zadek :D. Trvalo dlouho, než jsem sehnala odpovídající modelky, fotografy a domluvila vše potřebné okolo vizáže.
květinové dekorace, zapůjčení šatů od Svatebního salonu Dany Svozílkové a Top Store. Dopravy modelek a fotografů v určené dny.  Dále taky naplánovat průběh focení, místa a účesy pro jednotlivé modelky, které jsem si i poctivě vyzkoušela na figuríně. Samozřejmě jsem na to nebyla úplně sama a v určitých bodech mi byla vždy pomocnou rukou moje šéfová, které jsem každý krok posílala na odsouhlasení a případné doplnění.

Samotné dva dny focení a příprav probíhaly úplně bez problémů, protože tým, který je v MANGO de COCO sestaven je naprosto sjednocený v tom co dělá. Navíc je složen z opravdových profesionálů, takže na amatérismus a chyby není prostor. Sice jsem v sobě cítila velkou nervozitu a odpovědnost, ale díky týmu, který tam byl, jsem věděla, že všechno dobře dopadne. Navíc jsem všechny účesy měla předem připravené, odzkoušené a natrénované. Spolupráce byla precizní po všech stranách a samotný den focení jsme si všichni společně užili, i když jsme večer odpadli vyčerpáním, ale za to s blaženým úsměvem na tvářích.

Jsem opravdu vděčná, že v našem saloně děláme věci úplně jinak, než je zvykem a touto formou ještě jednou všem obrovsky děkuji za účast, podporu, skvělý přístup a odvahu.  My se prostě ničeho nebojíme a jdeme do všeho naplno. Hlavně s heslem na čele: BE DIFERENT!"

Více fotoek najdete na facebooku MANGO de COCO.

 

květinový věnec pozadí

 

A jak se na to dívali holky, které byli před objektivem? Požádala jsem Míšu Nuličkovou, aby mi o akci něco napsala z pohledu modelky a víte co mi napsala?

"Po příchodu do MANGO de COCO jsem byla trochu nervózní, protože jsem nikdy nezažila takto pečlivě naplánované a propracované focení. Ale mé obavy byli zbytečné. Ve výsledku vše dopadlo skvěle a určitě pro mě byla tato zkušenost přínosem. Jak už jsem zmínila, vše bylo pečlivě naplánované – účesy, oblečení i krásné doplňky z živých květin.

Focení s věnečky se mi líbilo nejvíce, věnečky i vázané kytice byly úžasné a hezky ladily s našimi barevnými vlasy. Výsledný look doplňovaly jednoduché šaty jemných barev, díky kterým jsem se alespoň na chvíli cítila jako víla. Pochválit musím i fotografy, vždy nám dokázali přesně říci, jak se máme tvářit a čemu se naopak vyhnout. Celodenní úsilí celého týmu určitě stálo za to. Den sem si náramně užila a jako bonus jsem získala nádherné fotky."

168web

 

Holky, které měli na starosti make-up se také činili. Jmenovitě Lenka Ngombele a Barča Prokešová. Abych měla názory ze všech stran, tak jsem také poprosila Barču o krátký popis akce. "Líčení pro Colours of Mango de Coco byla pro mě z pohledu vizážistky velmi dobrá zkušenost, jak z hlediska líčení, tak celkově jako zážitek ...Všichni z týmu byli skvělí. Byla to výzva, jelikož jsem nevěděla jaké slečny budu líčit,ale holky z Manga vybraly moc fajn a krásné holky. Líčili jsme 3 různé vzhledy, od nejjemnějšího přes barevné az po crazy líčení. Byl to náročný den, ale s parádním výsledkem,který stál opravdu za to."

 

collors of mango de coco

 

Poprosila jsem Lucku (fotografku), aby mi tak něco řekla k této prázdninové akci. A nakonec z toho vlastně vzniklo interviu! :D

,,Tvořím převážně romantické portréty a k této akci mě přivedly především plánované účesy s živými květy. Práce s modelkami byla jednodušší než jsem zvyklá, jelikož jsem měla báječnou asistenci ze strany kolektivu a díky ní jsem mohla pracovat s dívkami tak, jak jsem si představovala. I z některých méně zkušených dívek jsme společnými silami dostali to nejlepší. Na snímcích se vždy snažím lidi zachytit tak, jak se sami neznají. Nepracuji jen s modelkami, ale většinou právě s obyčejnými lidmi a hledám v nich jejich vnitřní já. Tvořím fotografie tak, aby evokovaly emoce, příběh, a probouzely v lidech romantické či pohádkové představy.

Oba dny byly pro mne velmi náročné. Měla jsem zdokumentovat atmosféru celé akce a zároveň odvést i poctivou práci a nafotit jedinečné snímky, což myslím, že jsem v rámci časové tísně splnila a s výsledkem jsem naprosto spokojená. Nejvíce nás ale trápilo neskutečné horko, a proto obdivuji modelky, jak celý den zvláště v těch objemných ale krásných róbách ze Salonu Dany Svozílkové zvládly. Velké poděkování patří především holkám ze salonu Mango de Coco, které nejen odvedly skvělou práci, ale zároveň vše dobře zorganizovaly, což z vlastních zkušeností vím, jak je náročné. Mistrně vše zvládly i vizážistky, díky kterým se slečny změnili k nepoznání. Nesmím zapomenou ani na překrásné věnečky do vlasů od Marcely Librové, která mi byla pomocnou rukou, tak i pana Svozílka, který přivezl spoustu šatů a o dívky se pěkně staral.

Jsem velmi ráda, že jsem mohla spolupracovat s tak úžasným týmem a věřím, že jsme odvedli opravdu skvělou práci, no nemyslíte? :)"

Kdo vlastně jsi???

,,V létě tou dobou pro mne focení bylo ještě v první řadě koníčkem a svou tvorbu jsem příliš nepublikovala a když, tak pod jménem Lúcia Creative Photography. Potom, co jsem letos získala profesní kvalifikaci fotoreportér, jsem před měsícem udělala další významný krok svého života. Začala jsem podnikat! Zřídila jsem si svůj nový ateliér a změnila jsem i původní příliš dlouhý název. To nejlepší z mé tvorby budete moci v nejbližších dnech shlédnout na nových webových stránkách FotoMadam.cz, které jsou momentálně ve výstavbě a na kterých, se nyní velice usilovně pracuje."

Proč fotíš a co tě na tom baví?

,,Proč zrovna fotografie? Celý můj život se točí kolem výtvarné tvorby. Jsem člověk, který potřebuje neustále něco tvořit a vždy jsem věděla, že chci jít cestou umělce. Bylo jen otázkou času, k čemu budu více směřovat. Nakonec jsem se našla ve fotografii, ale nejedná se pouze o fotografování, jak by se mohlo zdát. Pro mne je nejdůležitější aranžérská příprava, která předchází celé fotografii, tvorba dekorací a nyní i tvorba šatů, což je to, co mě nejvíce baví. Je toho ale mnohem víc a celé by to jistě vydalo na samotný článek :)"

Musíme dát Lucce za pravdu a těšíme se na další společnou akci. Už teď musím prozradit, že Lucka je tak pro svou práci nadšiná, že hned začala plánovat další focení, kde květiny od nás nebudou chybět!

 

colors of mango de coco blue

 

květina pozadí

170web

 

Děkujeme celému týmu za skvělou práci!!!!

Hairstyle: Terezka Toamnová @hairstylebyt.t

Colors: Markéta Matušková

Make up: Lenka Ngombele & Barbora Prokešová

Foto: Robert Klat & FotoMadam

Models: Michaela Nulíčková, Nikki Chrástová, Zuzana Doubravová, Maha Sohom

Dress: Svatební studio Dany Svozílkové, Top Store